úterý 14. ledna 2014

Rybaření v Norsku

Norsko je jednou z nejoblíbenějších destinací pro rybaření, a to i pro Čechy. Rybolov ve Skandinávii je snem každého vášnivého rybáře - vždyť kde jinde najdete kombinaci mořského rybolovu, přívětivé vzdálenosti z Čech s dojezdnou vzdáleností autem, spousty druhů ryb a nádherné přírody, než v Norsku?
Do Norska se dostanete buďto s autobusovým zájezdem, nebo autem. Méně obvyklé je cestování za rybami letadlem - kam byste při zpáteční cestě dali úlovek?!

Pokud jste tedy pro rybaření v Norsku vybrali dopravu autem nebo dodávkou, můžete vybrat např. jednu z těchto častých tras:

Praha - Berlín - Hamburg - trajekt Kiel - Goeteborg a ze Švédska dále do Norska.
Praha - Berlín - trajekt Rostock - Trelleborg a dále ve Švédsku přes Goeteborg do Norska.


Hojný výskyt druhů ryb v Norsku zajišťuje teplý golfský proud. Rybaří se jak na otevřeném moři, tak v rybářských průlivech nebo fjordech. Loví se tresky a další spousty druhů ryb. Kromě mořských druhů můžete lovit i řekách či jezerech štiky, okouny, či lososy. Povolenky seženete na místě.


Norsko ve spojení s krásnou přírodou je pro rybaření jak stvořené.

Pokud budete chtít naplánovat cestu do Norska, určitě vám dobře poradí Jana Seitzová s horou zkušeností: www.rybolov-cestovani-norsko.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat